CEWE FOTOKNIHA roku

CEWE FOTOKNIHA roku

Proč právě soutěž o CEWE FOTOKNIHU?

CEWE FOTOKNIHA je tištěný produkt z vašich osobních fotografií, která hrdě nosí titul „nejoblíbenější fotokniha v Evropě“. Po několika letech výroby vašich krásných fotoknih jsme se rozhodli, že je škoda nechávat si naše společné výtvory jen pro sebe. Rozhodli jsme se ocenit autory těch nejpovedenějších knih. Vytvořit projekt, díky kterému by i samotní autoři mohli svůj příběh sdílet s ostatními. A to je právě základní kámen celé soutěže. Už po celá léta vytváříme obrovskou online galerii soutěžních knih, abychom vás inspirovali skutečnými příběhy našich zákazníků.

Tato soutěž vznikla v roce 2010 v rekordně krátkém čase. Od samotného nápadu, který přišel v lednu 2010 po vytvoření soutěžní platformy, obchodní strategie, komunikačního mixu až po ostré spuštění soutěže uplynulo pouhých 5 měsíců.

Historicky první vítězkou této soutěže byla Irena Plechšmídová, která se svou fotoknihou „Školní rok 2009/2010 vyhrála zájezd v hodnotě 100 000 Kč. Už tenkrát měla paní Irena silnou konkurenci, do soutěže bylo celkem přihlášeno 1 908 knih. Druhým výhercem zájezdu a autorem vítězné knihy byl pan Zbyněk Šanc, který okouzlil porotu krajinářskými fotografiemi severovýchodních Čech.

Od roku 2012 jsme se spojili se společností Peugeot a Federal Cars, abychom vítězům každého ročníku mohli věnovat krásné nové auto Peugeot. Prvním majitelem nového vozidla byl Jakub Laušmann, díky své fotoknize z dovoloné v Egyptě. V roce 2013 otřásla porotou propracovaná fotokniha s rodokmenem Kastnerů. Jejím autorem a zároveň dalším výhercem se stal pan Zdeněk Kastner.

V následujícím ročníku získal klíčky od dalšího vozu pan Boris Pazdera, který si získal porotu svou knihou „La bella Italia“. I v roce 2015 ovládla celou soutěž také cestovatelská kniha, tentokrát o Indii a její autorkou byla paní Jitka Sýkorová. A i další rok v novém voze spolu se svou fotoknihou o Skotsku odjel vítěz pan Zdeněk Jedlička.

Kdo se stal loňským výhercem?

Již 8. vítězem naší oblíbené soutěže CEWE FOTOKNIHA roku se stal skromný pan Milan Kutina. Dokázal vyhrát z celkem 2 151 přihlášených fotoknih do soutěže. A jaký kniha panu Kutinovi vyhrála krásnou skleněnou trofej a nový Peugeot 308? Byla to kniha sestavená ku příležitosti 60. narozenin jeho tatínka, o celém jeho životě. Pan Kutina se rozhodl darovat tátovi něco hmotného a trvalého. Něco, k čemu by se mohl vracet. A tak shromáždil jeho současné fotky, fotky dětí a vnoučat, ale i fotky z tátovo mládí, deníky, pohledy, vysvědčení a různé dokumenty. A nakonec se vše povedlo a tato krásná kniha mu vyhrála auto napořád. 

A co by vzkázal pan Kutina všem autorům CEWE FOTOKNIHY?

„Recept na to, jak vyhrát, asi nemám. Ale rozhodně mám radu pro podobné váhavce jako jsem já. I mně trvalo strašně dlouhou dobu přesvědčit sám sebe, abych se přihlásit do soutěže a vlastně vůbec vytvořil svojí CEWE FOTOKNIHU. Takže pokud jste podobní jako já, tak jděte do toho! Vytvořte si knihu pro sebe nebo jako dárek pro rodiče. A když se vám povede, přihlaste ji a třeba prožijete podobně jako já napínavé měsíce.“

A se soutěží rozhodně nekončíme. 2 151 přihlášených knih, 11 140 hlasů, 32 finalistů, 18 porotců a ceny za více než 1 500 000 Kč – to je statistika posledního ročníku, která nás každý rok žene dál a motivuje k přípravě dalších ročníků soutěže a zároveň k dalším krásným číslům.