Známe vítěze!

Jak probíhalo velké finále?

Letošní finále bylo tak trochu jiné než finále předchozích 8. ročníků soutěže. Museli jsme se spolehnout na nejmodernější techniku a vše zprostředkovat online. A nakonec se vše povedlo na jedničku! I když jsme se všichni nemohli potkat osobně, bylo finále plné napětí, překvapení a s velkou dávkou pozitivních emocí. Skvělá atmosféra byla jak ve studiu, tak i u našich finalistů doma.
Z celkového počtu 4 404 přihlášených knih do soutěže se do velkého finále dostalo 40 finalistů, 20 finalistů z Česka a 20 finalistů ze Slovenska. A právě těmto finalistům jsme společně s VIP porotou a partnery soutěže rozdali ceny v celkové hodnotě více jak 1,5 milionu korun. A kdo se stal celkovým vítězem a odjel v novém autě?

Absolutní vítěz 9. ročníku Česko-Slovenská
CEWE FOTOKNIHA roku

Ondřej Pistora


Co řekl o své knize?

"Personalizovaná fotokniha, aneb Kristián hrdinou ve svém vlastním příběhu. Čtením příběhu se Kristián ocitne v magickém světě, kde se setká s bytostmi ztělesňujícími vlastnosti a pocity, které ho v životě neminou. Formou zažitých mouder pak dostává návod, jak se k nim stavět. V roli hlavního hrdiny je postaven před zodpovědný úkol, čelí nástrahám a poznává sílu přátelství. I v našem příběhu samozřejmě zvítězí dobro nad zlem. Odvaha, Láska, Pokora, Rozvážnost, Spravedlnost, Naděje a Pravda budou mít opět navrch proti Strachu, Hněvu, Zlobě, Závisti, Lži a Lenosti."

Co vyhrál Ondřej Pistora?

Absolutním výhercem mohl být kdokoliv ze všech 40 finalistů, ale stal se jím zaslouženě Ondřej Pistora. Svou vítěznou knihou okouzlil porotu natolik, že získal nejen titul Česko-Slovenská CEWE FOTOKNIHA roku ale navíc vyhrál zbrusu nový Peugeot 3008 od společnosti Federal Cars, Peugeot a CEWE.

Soutěžní kategorie

20 finalistů z Česka a 20 finalistů ze Slovenska mohli své fotoknihy zařadit do různých tematických kategorií. Postupně jsme vyhlašovali výherce jednotlivých kategorií a rozdávali krásné ceny za jejich originální fotoknihy. Pro porotu byly tyto chvíle dost těžké, obdivovali všechny knihy ve finále.

Vítěz cestovatelské kategorie

Veronika Patalášová

VIP porota volila z 24 přihlášených fotoknih v této kategorii. Porotci během zpěvu Václava Noida Bárty nominovali 3 fotoknihy, ze kterých poté vybrali jako vítěznou knihu s názvem "Slovensko - malá krajina s veľkým srdcom" autorky Veroniky Patalášové z Trnavy.


Najkrajší kút v šírom svete je moja rodná zem - spieva sa v známej piesni. Práve mojej rodnej zemi som sa rozhodla venovať nasledovné stránky. Túžba spoznávať nepoznané nás nezriedka ťahá na opačný koniec našej planéty. Vzdialené exotické miesta človeka dokážu opantať svojou krásou natoľko, že si prestane všímať to, čo má pod nosom. Táto fotokniha vás prevedie mojimi obľúbenými miestami doma, v malej krajine s veľkým srdcom - na Slovensku.

Cena pro výherce kategorie cestování

Zájezd pro dva do New Yorku od společnosti BUBO v hodnotě 50 000 Kč.

Kdo vybíral výherce kategorie cestování?

Anna Julie Slováčková

Anna Julie Slováčková

Zpěvačka, herečka, moderátorka

Luboš Fellner

Luboš Fellner

Zakladatel BUBO Travel Agency, fotograf a cestovatel

Jan Kepka

Ondřej Kepka

Český herec, režisér, scenárista, moderátor a fotograf 

Vítěz kategorie nejlepší fotografie v CEWE FOTOKNIZE

Marian Kuric

Do této kategorie bylo zařazeno všech 40 finálových fotoknih ze všech kategorií. Nejlepší fotografie vybírali renomovaní fotografové a zástupce společnosti Nikon. Během zpěvu Anny Julie Slováčkové porotci vybrali 3 fotoknihy, ale jasným výhercem pro všechny byla fotokniha 10 sekúnd, minút, hodín, rokov, jejímž autorem je Marian Kuric.


Často blúdime a nevidíme čo vlastne máme radi, čo radi robíme. Ja som to našťastie už našiel, fotím. Neskutočne ma to baví, neskutočne ma to napĺňa. Pred 10 rokmi som začal študovať fotografiu, najskôr len tak bez fotoaparátu. Áno, aj tak sa to dá. Každý deň som si o nej čítal, nasával informácie, učil sa. Ako samouk, denne som sa ponáral do problematiky expozičného trojuholníku. Doslova 10-tky hodín strávených študovaním literatúry, alebo aj fotiek iných autorov. Časom som takto úplne prepadol krajinárskej fotografii. Dennej, nočnej, ale aj dlhočasovkám cez ND filtre, ktoré mi umožňujú kreatívne natiahnuť čas snímania v 10-tkach sekúnd, či až niekoľko minút. Práve takejto fotografii, je venovaná táto kniha. Práve preto sa názov knihy volá 10.

Revoluční full frame bezzrcadlovka Nikon Z6 s objektivem 24-70mm f/4

Cena pro výherce kategorie nejlepší fotografie

Revoluční full frame bezzrcadlovka Nikon Z6 II s objektivem 24-70mm f/4

Kdo vybíral autora nejlepších fotek v CEWE FOTOKNIZE?

David Mináč

David Mináč

Fotograf, herec, skladatel

Jan Šibík

Jan Šibík

Fotograf

Jakub Ludvík

Jakub Ludvík

Fotograf

Jakub Ludvík

Filip Moško

Nikon

Vítěz kategorie nejlepší kronika

Michaela Foralová

V této kategorii soutěžilo 12 fotoknih. Během písničky „Slunečné léto“ manželů Tomešových vybírala porota 3 fotoknihy do užšího výběru. Nakonec porotu nejvíce okouzlila kronika s názvem Než přiletěl čáp autorky Michaely Foralové.


O tom, jak jsme se těšili 9. měsíců na naše vytoužené miminko.

Revoluční full frame bezzrcadlovka Nikon Z6 s objektivem 24-70mm f/4

Cena pro výherce

Zájezd pro dva na Kapverdy od společnosti EXIM tours v hodnotě 60 000 Kč.

Kdo vybíral autora nejlepší kroniky?

Veronika Souralová

Veronika Souralová

Ředitelka Czech Photo

Tereza Kostková

Tereza Kostková

Herečka

Jakub Ludvík

Petr Kostka

Exim Tour

Vítěz kategorie nejkreativnější CEWE FOTOKNIHA

Ondřej Pistora

V této kategorii soutěžilo všech 40 finálových fotoknih ze všech kategorií. Porotci vybírali 3 finalisty při poslechu písničky „Máj“ manželů Tomešových. Ze 3 krásných fotoknih následně vybrali jako nejkreativnější fotoknihu Tvůj příběh - Kristián autora Ondřeje Pistory.


Personalizovaná fotokniha, aneb Kristián hrdinou ve svém vlastním příběhu.

Čtením příběhu se Kristián ocitne v magickém světě, kde se setká s bytostmi ztělesňujícími vlastnosti a pocity, které ho v životě neminou. Formou zažitých mouder pak dostává návod, jak se k nim stavět. V roli hlavního hrdiny je postaven před zodpovědný úkol, čelí nástrahám a poznává sílu přátelství. I v našem příběhu samozřejmě zvítězí dobro nad zlem. Odvaha, Láska, Pokora, Rozvážnost, Spravedlnost, Naděje a Pravda budou mít opět navrch proti Strachu, Hněvu, Zlobě, Závisti, Lži a Lenosti.

Revoluční full frame bezzrcadlovka Nikon Z6 s objektivem 24-70mm f/4

Cena pro výherce

Skleněná trofej a poukazy na CEWE fotoprodukty v hodnotě 13 000 Kč od společnosti CEWE.

Kdo vybíral nejkreativnější fotoknihu?

Renáta Czadernová

Renáta Czadernová

Moderátorka

Marcela Joglová

Marcela Joglová

Česká sportovkyně

Pavel Schreiber

Pavel Schreiber

Předseda představenstva CEWE pro Česko a Slovensko

Vítěz kategorie nejkrásnější svatební fotokniha

Simona Fuchsová

V této kategorii VIP porotci vybírali ze 4 přihlášených svatebních fotoknih. Zatímco zpíval Peter Nagy, porotci diskutovali o možném výherci této kategorie. Následně vyhlásili jako vítěznou fotoknihu s názvem Lišácká svatba autorky Simony Fuchsové.Nevím, co všechno nás v životě čeká, ale slibuji ti, že to bude jízda!

Revoluční full frame bezzrcadlovka Nikon Z6 s objektivem 24-70mm f/4

Cena pro výherce

Týdenní pobyt ve čtyřhvězdičkovém hotelu pro dva v Salzburgu od centrály Tourismus Salzburg GmbH v hodnotě 30 000 Kč.

Kdo vybíral svatební fotoknihu?

Michaela Tomešová

Michaela Tomešová

Zpěvačka a herečka

Juraj Bača

Juraj Bača

Herec

Jaroslav Kohout

Jaroslav Kohout

Hudební nakladatel, producent a expert na cesty po Rakousku

Vítěz hlasování veřejnosti

Lenka Vrecková

Pár dní před live přenosem finále jste mohli hlasovat pro jakoukoliv knihu, která byla přihlášená do soutěže. Všechny hlasy jsme poctivě sečetli a během velkého finále vyhlásili fotoknihu, která získala nejvyšší počet hlasů. Vítězkou se jednoznačně stala Lenka Vrecková s knihou FAERSKÉ OSTROVY.


Som vášnivá cestovateľka a odjakživa ma lákajú miesta, kde si môžem pozrieť nádhernú a nedotknutú prírodu. Faerským ostrovom definitívne patrí táto charakteristika a jednoznančne stoja za návštevu. Veď posúďte sami pri pohľade na túto zbierku spomienok.

Zájezd v hodnotě 1000 eur na jakoukoliv sportovní událost od společnosti FUTBALTOUR.

Cena pro vítěze hlasování veřejnosti

Zájezd v hodnotě 1000 eur na jakoukoliv sportovní událost od společnosti FUTBALTOUR.

Vítězové divácké soutěže

Překvapení večera od společnosti Samsung

V rámci finále soutěže jsme spolu s Terezou Vránkovou ze společnosti Samsung ocenili také pana Tomáše Podzimka s knihou Křivoklátsko.

Záznam přenosu

Neviděli jste velké finále a zajímá vás, jak to všechno probíhalo? Tak se pohodlně usaďte a pusťte si celý záznam velkého finále. Dozvíte se vše o finálových fotoknihách, finalistech a zazpívají vám i někteří porotci. Příští rok můžete být součástí tohoto finále i vy a vaše CEWE FOTOKNIHA!