Dívejte se a vyhrajte

Poznáme víťazov!

Ako prebiehalo veľké finále?

Tohtoročné finále bolo trochu iné ako finále predchádzajúcich 8 ročníkov súťaže. Museli sme sa spoľahnúť na najmodernejšie technológie a všetko sme museli sprostredkovať online. A nakoniec bolo všetko perfektné! Aj keď sme sa nemohli so všetkými stretnúť osobne, finále bolo plné vzrušenia, prekvapení a množstva pozitívnych emócií. V štúdiu aj v domovoch našich finalistov vládla skvelá atmosféra. Do veľkého finále postúpilo 40 finalistov z celkového počtu 4 404 prihlášok, 20 finalistov z Českej republiky a 20 finalistov zo Slovenska. A práve týmto finalistom sme spolu s VIP porotou a partnermi súťaže odovzdali ceny v celkovej hodnote viac ako 1,5 milióna korún. A kto sa stal celkovým víťazom a odišiel v novom aute?

Absolútny víťaz 9. ročníka Česko-Slovenskej súťaže CEWE FOTOKNIHA roka

Ondřej Pistora


Čo povedal o svojej knihe?

"Personalizovaná fotokniha, aneb Kristián hrdinou ve svém vlastním příběhu. Čtením příběhu se Kristián ocitne v magickém světě, kde se setká s bytostmi ztělesňujícími vlastnosti a pocity, které ho v životě neminou. Formou zažitých mouder pak dostává návod, jak se k nim stavět. V roli hlavního hrdiny je postaven před zodpovědný úkol, čelí nástrahám a poznává sílu přátelství. I v našem příběhu samozřejmě zvítězí dobro nad zlem. Odvaha, Láska, Pokora, Rozvážnost, Spravedlnost, Naděje a Pravda budou mít opět navrch proti Strachu, Hněvu, Zlobě, Závisti, Lži a Lenosti."

Čo vyhral Ondrej Pistora?

Absolútnym víťazom sa mohol stať ktorýkoľvek zo 40 finalistov, ale zaslúžene sa nim stal Ondřej Pistora. Svojou víťaznou knihou zaujal porotu natoľko, že získal nielen titul Česko-Slovenská CEWE FOTOKNIHA roka, ale aj úplne nový Peugeot 3008 od spoločností Federal Cars, Peugeot a CEWE.

Súťažné kategórie

20 finalistov z Českej republiky a 20 finalistov zo Slovenska mohlo prihlásiť svoje fotoknihy v rôznych tematických kategóriách. Postupne sme vyhlásili víťazov jednotlivých kategórií a rozdali krásne ceny za ich originálne fotoknihy. Pre porotu boli tieto chvíle dosť ťažké, obdivovala všetky knihy vo finále.

Víťaz kategórie Cestovanie

Veronika Patalášová

VIP porota v tejto kategórii vyberala spomedzi 24 prihlásených fotokníh. Počas spievania Václava Noida Bártu porotcovia nominovali 3 fotoknihy, z ktorých následne vybrali víťaznú knihu s názvom "Slovensko - malá krajina s veľkým srdcom" od Veroniky Patalášovej z Trnavy.


Najkrajší kút v šírom svete je moja rodná zem - spieva sa v známej piesni. Práve mojej rodnej zemi som sa rozhodla venovať nasledovné stránky. Túžba spoznávať nepoznané nás nezriedka ťahá na opačný koniec našej planéty. Vzdialené exotické miesta človeka dokážu opantať svojou krásou natoľko, že si prestane všímať to, čo má pod nosom. Táto fotokniha vás prevedie mojimi obľúbenými miestami doma, v malej krajine s veľkým srdcom - na Slovensku.

Cena pre víťaza cestovateľskej kategórie

Zájazd pre dve osoby do New Yorku od spoločnosti BUBO v hodnote 1880 €.

Kto vybral víťazov kategórie Cestovanie?

Anna Julie Slováčková

Anna Julie Slováčková

Speváčka, herečka, moderátorka

Luboš Fellner

Luboš Fellner

zakladateľ BUBO Travel Agency, fotograf a cestovateľ

Jan Kepka

Ondřej Kepka

Český herec, režisér, scenárista, moderátor a fotograf

Víťaz kategórie najlepších fotografií v CEWE FOTOKNIHE

Marian Kuric

Do tejto kategórie bolo zaradených všetkých 40 finalistov zo všetkých kategórií. Najlepšie fotografie vybrali renomovaní fotografi a zástupca spoločnosti Nikon. Počas spievania Anny Júlie Slováčkovej porotcovia vybrali 3 fotoknihy, ale jednoznačným víťazom sa pre všetkých stala fotokniha 10 sekúnd, minút, hodín, rokov od Mariána Kurica.


Často blúdime a nevidíme čo vlastne máme radi, čo radi robíme. Ja som to našťastie už našiel, fotím. Neskutočne ma to baví, neskutočne ma to napĺňa. Pred 10 rokmi som začal študovať fotografiu, najskôr len tak bez fotoaparátu. Áno, aj tak sa to dá. Každý deň som si o nej čítal, nasával informácie, učil sa. Ako samouk, denne som sa ponáral do problematiky expozičného trojuholníku. Doslova 10-tky hodín strávených študovaním literatúry, alebo aj fotiek iných autorov. Časom som takto úplne prepadol krajinárskej fotografii. Dennej, nočnej, ale aj dlhočasovkám cez ND filtre, ktoré mi umožňujú kreatívne natiahnuť čas snímania v 10-tkach sekúnd, či až niekoľko minút. Práve takejto fotografii, je venovaná táto kniha. Práve preto sa názov knihy volá 10.

Revoluční full frame bezzrcadlovka Nikon Z6 s objektivem 24-70mm f/4

Cena pre víťaza kategórie najlepších fotografií
v CEWE FOTOKNIHE

Revolučný full-frame bezzrkadlový fotoaparát Nikon Z6 II s objektívom 24-70 mm f/4

Kto vybral autora najlepších fotografií v súťaži
CEWE FOTOKNIHA?

David Mináč

David Mináč

Fotograf, herec, skladateľ

Jan Šibík

Jan Šibík

Fotograf

Jakub Ludvík

Jakub Ludvík

Fotograf

Jakub Ludvík

Filip Moško

Nikon

Víťaz kategórie najlepšia kronika

Michaela Foralová

V tejto kategórii súťažilo 12 fotokníh. Počas pesničky Slnečné leto od manželov Tomešových vybrala porota do užšieho výberu 3 fotoknihy. Porotu nakoniec najviac zaujala kronika Michaely Foralovej s názvom Než přiletěl čáp…


O tom, jak jsme se těšili 9. měsíců na naše vytoužené miminko.

Revoluční full frame bezzrcadlovka Nikon Z6 s objektivem 24-70mm f/4

Cena pre víťaza

Zájazd pre dve osoby na Kapverdy od EXIM tours v hodnote 60 000 Kč.

Kto vybral autora najlepšej kroniky?

Veronika Souralová

Veronika Souralová

Riaditeľka Czech Photo

Tereza Kostková

Tereza Kostková

Herečka

Jakub Ludvík

Petr Kostka

Exim Tour

Víťaz kategórie najkreatívnejšia CEWE FOTOKNIHA

Ondřej Pistora

V tejto kategórii súťažilo všetkých 40 finalistov zo všetkých kategórií. Porota vybrala troch finalistov pri počúvaní piesne "Máj" od manželov Tomešových. Z 3 krásnych fotokníh potom vybrali najkreatívnejšiu fotoknihu Tvůj příběh - Kristián od Ondreja Pistoru.


Personalizovaná fotokniha, aneb Kristián hrdinou ve svém vlastním příběhu.

Čtením příběhu se Kristián ocitne v magickém světě, kde se setká s bytostmi ztělesňujícími vlastnosti a pocity, které ho v životě neminou. Formou zažitých mouder pak dostává návod, jak se k nim stavět. V roli hlavního hrdiny je postaven před zodpovědný úkol, čelí nástrahám a poznává sílu přátelství. I v našem příběhu samozřejmě zvítězí dobro nad zlem. Odvaha, Láska, Pokora, Rozvážnost, Spravedlnost, Naděje a Pravda budou mít opět navrch proti Strachu, Hněvu, Zlobě, Závisti, Lži a Lenosti.

Revoluční full frame bezzrcadlovka Nikon Z6 s objektivem 24-70mm f/4

Cena pre víťaza

Sklenená trofej a poukážky na fotoprodukty CEWE v hodnote 13000 Kč od spoločnosti CEWE.

Kto vybral najkreatívnejšiu fotoknihu?

Renáta Czadernová

Renáta Czadernová

Moderátorka

Marcela Joglová

Marcela Joglová

Česká športovkyňa

Pavel Schreiber

Pavel Schreiber

Predseda predstavenstva pre Česko a Slovensko

Víťaz kategórie najkrajšia svadobná fotokniha

Simona Fuchsová

V tejto kategórii VIP porotcovia vyberali zo 4 prihlásených svadobných fotokníh. Kým Peter Nagy spieval, porotcovia diskutovali o možnom víťazovi tejto kategórie. Potom vyhlásili víťaznú fotoknihu s názvom Lišácká svatba od autorky Simony Fuchsovej.Nevím, co všechno nás v životě čeká, ale slibuji ti, že to bude jízda!

Revoluční full frame bezzrcadlovka Nikon Z6 s objektivem 24-70mm f/4

Cena pre víťaza

Týždenný pobyt v štvorhviezdičkovom hoteli pre dve osoby v Salzburgu od spoločnosti Tourismus Salzburg GmbH v hodnote 30000 Kč.

Kto vybral svadobnú fotoknihu?

Michaela Tomešová

Michaela Tomešová

Speváčka a herečka

Juraj Bača

Juraj Bača

Herec

Jaroslav Kohout

Jaroslav Kohout

Hudobný nakladateľ, producent a expert na cesty po Rakúsku

Víťaz hlasovania verejnosti

Lenka Vrecková

Niekoľko dní pred živým prenosom finále ste mohli hlasovať za akúkoľvek knihu, ktorá bola do súťaže prihlásená. Poctivo sme spočítali všetky hlasy a počas veľkého finále sme vyhlásili fotoknihu, ktorá získala najvyšší počet hlasov. Víťazkou sa jednoznačne stala Lenka Vrecková s knihou FAERSKÉ OSTROVY.


Som vášnivá cestovateľka a odjakživa ma lákajú miesta, kde si môžem pozrieť nádhernú a nedotknutú prírodu. Faerským ostrovom definitívne patrí táto charakteristika a jednoznančne stoja za návštevu. Veď posúďte sami pri pohľade na túto zbierku spomienok.

Zájezd v hodnotě 1000 eur na jakoukoliv sportovní událost od společnosti FUTBALTOUR.

Cena pre víťaza hlasovania verejnosti

Zájazd v hodnote 1 000 € na akékoľvek športové podujatie od spoločnosti FUTBALTOUR.

Ceny diváckej súťaže

Prekvapenie večera od spoločnosti Samsung

Počas finálového kola súťaže sme spolu s Terezou Vránkovou zo spoločnosti Samsung ocenili aj Tomáša Podzimka s knihou Křivoklátsko.

Online streamovanie záznamu

Nevideli ste veľké finále a zaujímalo vás, ako to celé dopadlo? Potom sa pohodlne usaďte a pozrite si celý záznam veľkého finále. Dozviete sa všetko o finálových fotoknihách, finalistoch a dokonca vám zaspievajú niektorí porotcovia. Budúci rok môžete byť súčasťou tohto finále aj vy a vaša CEWE FOTOKNIHA!