40 CEWE FOTOKNÍH vo finále!

Dňa 19. mája 2021 sa 20 finalistov z Českej republiky a 20 finalistov zo Slovenska stretlo vo veľkom online finále o titul Česko-Slovenská CEWE FOTOKNIHA roka. Každý finalista sa stal víťazom mesačného kola súťaže a bol vybraný členmi VIP poroty. Medzi týchto finalistov sme rozdali nový Peugeot 3008, výlet do New Yorku, na Kapverdy alebo fotoaparát NIKON Z6 II.

Kategória cestovanie

Inšpirujte sa knihami finalistov, ktorí tento rok súťažili v kategórii cestovanie. Najlepšou cestovateľskou CEWE FOTOKNIHOU sa stala kniha s názvom "ISLAND - KRAJINA ĽADU A OHŇA" od Veroniky Patalášovej, ktorá vyhrala zájazd pre dve osoby do New Yorku od spoločnosti BUBO v hodnote 1880€.

Kategória kronika

Knihy týchto finalistov súťažili v kategórii kronika roka. Porotu napokon zaujala kronika Michaely Foralovej s názvom „Než přiletěl čáp…“. Vďaka knihe vyhrala zájazd pre dve osoby na Kapverdy od EXIM tours v hodnote 60 000 Kč.

Kategória svadba

Inšpirujte sa knihami finalistov, ktorí súťažili v kategórii svadba. VIP porota vybrala za najlepšiu svadobnú CEWE FOTOKNIHU knihu s názvom „Lišácká svatba“ od Simony Fuchsovej. Spolu s manželom vyhrali týždenný pobyt v štvorhviezdičkovom hoteli pre dve osoby v Salzburgu od spoločnosti Tourismus Salzburg GmbH v hodnote 30 000 Kč.

Kategória najkreatívnejšia CEWE FOTOKNIHA

Do tejto kategórie bolo zaradených všetkých 40 kníh z uvedených kategórií. Víťazom najkreatívnejšej CEWE FOTOKNIHY roka sa napokon stal Ondřej Pistora s knihou „Tvůj příběh – Kristián“ a získal sklenenú trofej a poukaz na CEWE fotoprodukty v hodnote 13 000 Kč od spoločnosti CEWE.

Kategória najlepšie fotografie v knihe

V tejto kategórii súťažili všetky knihy finalistov. Renomovaní fotografi vybrali CEWE FOTOKNIHU s názvom "10 sekúnd, minút, hodín, rokov". Vďaka svojej knihe vyhral Marián Kuric revolučnú full-frame bezzrkadlovku Nikon Z6 s objektívom 24-70 mm f/4.

Absolútny víťaz súťaže

Absolútneho víťaza Česko-Slovenskej súťaže CEWE FOTOKNIHA roka vybrali všetci členovia VIP poroty a mohol ním byť ktokoľvek zo 40 finalistov. Porotu si však jednoznačne získal Ondřej Pistora so svojou knihou „Tvůj příběh – Kristián“. Pán Pistora tak získal titul Česko-Slovenská CEWE FOTOKNIHA roka a vyhral nový Peugeot 3008 od spoločností Federal Cars, Peugeot a CEWE. Pozrite sa, ako to všetko prebiehalo.