CEWE FOTOKNIHA roku

História súťaže CEWE FOTOKNIHA roka

Prečo práve súťaž o najkrajšiu CEWE FOTOKNIHU?

CEWE FOTOKNIHA je tlačená kniha z vašich osobných fotografií, ktorá nosí hrdo titul „najobľúbenejšia fotokniha v Európe“. Po niekoľkých rokoch výroby sme sa rozhodli, že je škoda nechávať si spoločné výtvory len pre seba. Rozhodli sme sa oceniť najoriginálnejšie fotoknihy a zároveň vytvoriť projekt, vďaka ktorému by aj autori mohli zdieľať svoje diela s ostatnými. Už roky vytvárame obrovskú galériu súťažných CEWE FOTOKNÍH, aby sme inšpirovali skutočnými príbehmi našich zákazníkov.

V roku 2014 vyhrala Anita Seregiová s minimalistickou fotoknihou Shades of Grey, v roku 2015 Matej Kováč so svojou fotoknihou BRATISLAVA PHOTOGALLERY, v roku 2016 Ladislav Veres porovnáva krásy dvoch svetových veľkomiest vo fotoknihe New York London, a v roku 2017 získal ocenenie Patrik Slanina s krásnou fotoknihou Slovensko – krajina zázrakov.

Kto sa stal posledným výhercom?

Víťazom 9. ročníka obľúbenej súťaže CEWE FOTOKNIHA roka sa stal Marián Kuric so svojou knihou Nádych Zeme mapujúcou krásy našej zeme. Dokázal zvíťaziť v konkurencii 422 prihlásených fotokníh. Marián sa tešil z poukazu na zájazd od cestovnej kancelárie Leonardo.

„Nechcel som, aby každá strana vyzerala ako od iného autora, tak som sa len držal konceptu a sem tam si to porovnal s osnovou, ktorú som si napísal na začiatku.
Napísal som si, ako chcem, aby fotokniha vyzerala a čomu sa chcem vyhnúť. Chcel som, aby to bolo jednoduché a nevtieravé. Trval som si na čierno-bielej obálke.“, povedal o víťaznej CEWE FOTOKNIHE šťastný výherca.

Marián Kuric pochádza z Gemera, z malej dedinky Cinobaňa. Fotografovaniu sa venuje od roku 2014 a dnes je vášnivým krajinkárskym fotografom a cestovateľom. K tvorbe CEWE FOTOKNIHY ho okrem iného motivoval aj výherca predchádzajúceho ročníka, Patrik Slanina, s ktorým sa osobne poznajú.

„Prostredie, program, jedlo, moderovanie, atmosféra, či gradácia napätia pri vyhlasovaní víťaza ma úplne dostala“, vyjadril sa Marián na margo slávnostného gala večera.

A súťaž pokračuje ďalej. 422 prehlásených CEWE FOTOKNÍH, 449 hlasov, 20 mesačných výhercov a ceny v celkovej hodnote 6 000 eur, to je bilancia posledného ročníka.

Pozrite si záznam zo slávnostného finále súťaže CEWE FOTOKNIHA roka 2018